زرشک پفکی و زرشک دانه اناری مثل هم هستن؟ | فروشگاه اینترنتی آذربو

زرشک پفکی و زرشک دانه اناری مثل هم هستن؟

خرید زعفران از کشاورز

زرشک یکی از محصولات قاینات است که به دو صورت تازه و خشک مصرف میشود. زرشک تازه فقط تا پایان آذر ماه موجود میباشد و مابقی زرشک را جهت خشک کردن از درخت میچینند و در تالارهای مخصوص خشک میکنند و از ابتدای دیماه وارد بازار می‌کنند…  زرشک بدون دانه محصول خاص منطقه خراسان جنوبی علی الخصوص قاینات میباشد، زرشک از جمله درختچه های مقاومی است که قابلیت رشد و تولید در زمین های کم بهره با آب شور را داراست و توجه بیشتر به آن، ضمن بالا بردن ظرفیت تولید محصولات کشاورزی، در حفاظت از خاک منطقه نیز می تواند موثر باشد. مصرف زرشک به صورت تازه خوری به دلیل مزه ترش آن معمول نیست، با تهیه فراورده های متنوع نظیر مربا، مارمالاد، آبمیوه، نوشابه، سس، ژله و… از زرشک ضمن جذب تولید مازاد بر مصرف و ایجاد ارزش افزوده، می توان آنها را هم به نام ایران به بازارهای بین المللی معرفی نمود. زرشک گیاهی بومی ایران است و نوع بی دانه آن برای نواحی جنوب خراسان به خصوص  قاین و بیرجند شهرتی ایجاد کرده است.

زرشک پفکی آذربو زعفران

جالب است بدانید که زرشک پفکی و زرشک دانه اناری در اصل محصول تفاوتی با هم ندارند و تنها تفاوت آن‌ها روش خشک کردن زرشک می‌باشد. زرشک های دانه اناری در همان اوایل فصل برداشت از شاخه‌ها جدا می‌شوند و در زمین پخش می‌شوند تا خشک شوند. در مقابل زرشک پفکی روش خشک کردن متفاوتی دارد که به دلیل طولانی بودن این روش علاوه بر رنگ و ظاهر بهتر، قیمت این محصول نیز بالاتر از زرشک اناری است.
همانطور که توضیح داده شد زرشک های پفکی روش متفاوتی را جهت خشک شدن طی می‌کنند . بعد از برداشت بوته های زرشک، این محصول را با همان شاخه‌ها مانند کشمش در اتاق‌هایی آویزان می‌کنند و دور از نور آفتاب در جایی خشک و خنک برای مدت طولانی‌ای نگهداری می‌شوند. با توجه به این پروسه، زرشک پفکی حدود ۳ الی ۴ ماه بعد از زرشک دانه اناری به بازار عرضه می‌شود و قیمت بالاتری را نسبت به نوع دیگر به خود اختصاص می‌دهد.
 به دلیل طولانی بودن پروسه خشک کردن زرشک پفکی قیمت این نوع از زرشک بالاتر از زرشک دانه اناری می باشد و بالطبع از رنگ و کیفیت بهتری برخوردار اند اما اصالت کالا تفاوتی با هم ندارند و تنها تفاوت آنها در شیوه خشک کردن آنهاست.

امیدوارم مطالب ذکر شده مورد توجه شما قرار گرفته باشه. هدف ما در این مقالات این است که شما خرید زعفران از کشاورز را به سادگی انجام دهید

برای تهیه زعفران سوپر نگین زعفران سرگل و خرید زعفران نگین با آذربو زعفران همراه باشید تا از کیفیت برتر مجموعه ما، بهره مند شوید.

زرشک اناری

×

سلام!

با ما در WhatsApp گپ بزنید یا برای ما ایمیل بفرستید به info@saffronazarbo.ir

 

×